AKCJA:

To jest „Polka Kryminalna” Hanny Gronkiewicz – Waltz Drukuj
czwartek, 21 lipca 2016 16:33

 

Hanna Gronkiewicz – Waltz jest pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta Warszawy i najdłużej sprawującą osobą ten urząd po 1989 roku. Może jednak przejść do historii nie przez to, lecz przez fakt świadomego szkodzenia mieszkańcom stolicy i działaniom wymierzonym przeciw nim w kwestii „dzikiej reprywatyzacji”.

Nad panią prezydent zbierają się czarne chmury i nie jest tajemnicą, że zaniedbała wiele spraw społecznych w stolicy, które nie przykryje nawet II linia warszawskiego metra. Kłopot Hanny Gronkiewicz – Waltz jest taki, że obrała ona styl panujący w Warszawie, widać ją jedynie w telewizji i na uroczystościach państwowych, ale władzę nad stolicę sprawuje poprzez, jak to sama ujęła,  sprawnych urzędników. Tak sprawnych, że wielu mieszkańców Warszawy z odzyskiwanych kamienic przez ludzi wątpliwej reputacji moralnej, ląduje wprost na ulicę w ramach procesu reprywatyzacji, którą można nazwać, największym skandalem po 1989 roku w stołecznym mieście. Osobisty udział pani prezydent w tym procederze ma oblicze kamienicy przy Noakowskiego 16, gdzie rodzina jej męża odzyskała kamienicę i sprzedała firmie „Fenix Grup” wraz z lokatorami. Sprawa jest na tyle głośna, że sama Gronkiewicz – Waltz musiała się do tego odnieść osobiście. Zrobiła to wymijająco, nie przyznając się do tego przed opinią publiczną, że budynek został przejęty przez wuja jej męża drogą kryminalnego przekrętu przez gang szmalcowników w czasie II wojny światowej. Ona sama jednak nie ma z tym nic wspólnego, bo kamienicę ukradziono w latach 40-tych, a jej wtedy przecież nie było na świecie.

Urzędnicy warszawskiego ratusza za rządów obecnej pani prezydent bez analiz dokumentów historycznych, przyklepali decyzję zwrotu wielu budynków komunalnych na terenie miasta nieprawnym spadkobiercom dawnych właścicieli, ale w większości przypadków handlarzom roszczeń, którzy z procederu odzyskiwania miejskich kamienic zrobili sobie dochodowy interes życia. Przy aprobacie urzędników, zaangażowaniu prawników proces nabrał po 2006 roku takiego rozpędu, że nie zatrzymało go zdarzenie z 1 marca 2011 roku. Morderstwo Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, której spalone ciało znaleziono w Lesie Kabackim nie wstrząsnęło panią prezydent. Bo nie mogło ją poruszyć. Nigdy obie panie się nie spotkały. Pani prezydent unika kontaktów z mieszkańcami miasta, jak ognia, tym bardziej kontaktów z działaczami ruchów lokatorskich i mieszkańców zreprywatyzowanych warszawskich kamienic. Ich los przypieczętowała przecież ona sama oraz jej urzędnicy. Podkreślanie przez samą Hannę Gronkiewicz – Waltz i jej zwolenników zasług dla miasta jest czarowaniem rzeczywistości. Szkodliwość działalności pani prezydent dla warszawskiego społeczeństwa jest ewidentna!

 

"Mam smutne przypuszczenie: Hanna Gronkiewicz-Waltz nie mówi nam prawdy. Prezydent Warszawy, ilekroć ktoś ją spyta o aferę reprywatyzacyjną związaną z działką przy Pałacu Kultury, odpowiada: "Zależy mi na wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości". Ale fakty zwyczajnie temu przeczą".

 

Pisze w swoim artykule o reprywatyzacji i Hannie Gronkiewicz – Waltz, dziennikarz „Stołecznej – GW” Michał Wybieralski z dnia 12 lipca. BGN nie chce udzielić informacji „Stołecznej” o zwrotach już dokonanych, a biała księga w sprawie reprywatyzacji, nie wymienia wszystkich zwróconych posesji i jest unikiem samej Gronkiewicz – Waltz oraz urzędników miejskich przed odpowiedzialnością za ten złodziejski proceder trwający od lat w stolicy. Pani prezydent już teraz w mediach kreuje się na „ofiarę” rządów PiS, porównując siebie do Barbary Blidy, która była autorką równie skandalicznego procederu w polskim prawie lokalowym z 1994 roku – eksmisji. Hanna Gronkiewicz – Waltz przejdzie do historii miasta stołecznego, jako najbardziej antyspołeczny prezydent. Ofiarami dzikiej reprywatyzacji są głównie ludzie starsi, którzy albo sami lub ich rodzice odbudowywali miasto z ruin. Dziś pani prezydent oraz administracja warszawskiego ratusza stoi po stronie oszustów, naciągaczy, złodziei i ramię w ramie pokazuje tym ludziom uliczny bruk. Za to na pewno nie będą potomni stawiać pani prezydent pomników, a może jedynie przejdzie do historii, „Polka kryminalna” Hanny Gronkiewicz – Waltz.

 

 

Znamy koszty odbudowy stolicy po wojnie, ale nie znamy kosztów dzikiej reprywatyzacji. Mamy prawo wiedzieć:

 

 

1. Jaka jest wartość zwróconych nieruchomości, których miasto pozbyło się w ostatnich latach?

 

2. Ile pieniędzy zwrócili beneficjenci rozdanych kamienic za koszty odbudowy, późniejszych remontów i modernizacji "ich" własności?

 

3. Jak rozliczono przedwojenne zadłużenia kamienic wybudowanych z kredytów hipotecznych?

 

4. Które kamienice oddano spadkobiercom, a które handlarzom roszczeń?

5. Jakie odszkodowania wypłacono za lokale w zreprywatyzowanych domach, które wcześniej sprzedano lokatorom? Poprosimy o podanie przy każdym adresie kwoty.

 

6. W Białej Księdze brakuje nazwisk decydentów, którzy podpisywali decyzje zwrotowe.

 

 

 

Mamy prawo wiedzieć, kto co komu oddał. Tych informacji nie ma w Białej Księdze i dlatego jest ona biała, czyli pozostawiająca puste miejsca na domysły. Hanna Gronkiewicz – Waltz oraz jej podwładni nie udzielili pełnej informacji o skali reprywatyzacji, która była przyczyną wielu dramatów ludzi, mających nieszczęście mieszkać w zreprywatyzowanych kamienicach. Ta wiedza należy się nie tylko im, ale wszystkim warszawiakom!  To z naszych podatków wypłacano odszkodowania za sprzedane lokale i wypłacono Markowi Mossakowskiemu 1 600 000 zł odszkodowania za kamienicę, do której kupił roszczenia za 50 zł. Ile jeszcze takich odszkodowań wypłacono? Mamy prawo wiedzieć!

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u