AKCJA:

Ukazał się pierwszy numer biuletynu "Sprawa Lokatorska" Drukuj
sobota, 28 lutego 2009 17:42

Sprawa Lokatorska nr 1
Z przyjemnością oddajemy do Waszych rąk pierwszy numer biuletynu informacyjnego ?Sprawa Lokatorska?, poświęconego w całości tematyce praw lokatorów. Biuletyn będzie wydawany raz na dwa/trzy miesiące przez dwie organizacje zaangażowane w akcje w obronie prawa do dachu nad głową Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza oraz Lewicową Alternatywę. Naszym celem jest stworzenie medium, które zapewni polskim środowiskom lokatorskim wymianę informacji o organizowanych akcjach, protestach i innych inicjatywach a także dostarczy podstawowych informacji z zakresu prawa mieszkaniowego. Poprzez ?Sprawę lokatorską? mamy nadzieje doprowadzić do zbliżenia środowisk lokatorskich działających w Warszawie, Krakowie, Mińsku Mazowieckim, Poznaniu i innych miastach.


Głównym tematem pierwszego numeru jest podsumowanie akcji lokatorskich z ubiegłego roku ? blokad eksmisji w lecie, demonstracji z okazji Międzynarodowego Dnia Lokatora, która odbyła się w Warszawie oraz protestów zorganizowanych przez krakowskie Forum Organizacji Lokatorskich.

Sytuacji krakowskich lokatorów poświęciliśmy szczególnie dużo miejsca w tym numerze ? publikujemy bowiem ogólny raport o sytuacji mieszkaniowej w tym mieście i rodzącym się ruchu społecznym, jak i konkretne postulaty skierowane przez tamtejsze środowisko do Prezydenta i Rady Miasta. Dodatkowo, zamieszczamy także relację z ?Okrągłego Stołu Lokatorskiego? ? spotkania przedstawicieli Forum z Radnymi Krakowa.

Trzecim tematem, którym postanowiliśmy się zająć w pierwszym numerze naszego pisma są eksmisje. Na podstawie dwóch przykładów z Warszawy przybliżamy kilka podstawowych reguł, jakich należy się trzymać aby zablokować próby usuwania lokatorów z mieszkań. Osobom, które są zagrożone eksmisją proponujemy także lekturę krótkiego poradnika prawnego omawiającego różnice pomiędzy lokalem socjalnym, zamiennym a pomieszczeniem tymczasowym.

Wreszcie, na koniec proponujemy komentarz o lokalnej polityce miejskiej na przykładzie Poznania oraz zaproszenie na konferencję lokatorską, która odbędzie się w dniach 28-29 marca w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pismo będzie kolportowane przez komisje OZZ "Inicjatywa Pracownicza" oraz przez Lewicową Alternatywę.

Plik PDF można pobrać ze strony IP:

http://www.ozzip.pl/sprawa-lokatorska

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u