AKCJA:

Moja eksmisja
wtorek, 08 listopada 2016 17:52

Jak trafić na ulicę? O przepraszam nie tak od razu! Najpierw na ulicę Przeworską 1, gdzie znajduje się hotel robotniczy z tzw. pomieszczeniami tymczasowymi lub do noclegowni. Bardzo nietrudno, jak się wydaje tym, którzy nie mają bladego pojęcia, kto jest od 22 lat w większości ofiarą przepisu w polskim prawie lokalowym pozwalającego eksmitować znaczącą część lokatorów z zasobów mieszkaniowych, czy to komunalnych, spółdzielczych czy prywatnych na bruk. Nie zastanawiają się nad tym, jak niszczący jest ten przepis i komu nasze społeczeństwo je zawdzięcza. Bezdomni to nie wyłącznie śmierdzący miłośnicy mocnych trunków, śpiący na klatkach, w autobusach, na ławkach w parku czy dworcach kolejowych lub autobusowych przeganianych stamtąd przez ochronę w chłodne dni. Są to częste widoki polskich miast, ale te osoby są na dnie życia nie bez przyczyny i bardzo często nie ze swojej winy.

Więcej…
 
Wynajem komercyjny – pamiętaj aby nie wylądować na bruku!
poniedziałek, 31 października 2016 11:19

Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów zetknęło się w ostatnich miesiącach z wieloma bulwersującymi przypadkami łamania praw lokatorów, którzy komercyjnie wynajmowali mieszkania. Niestety taka forma najmu sprzyja łamaniu praw najemców, a brak uczciwości ze strony właścicieli mieszkań jest bardzo częsty. Dlatego przedstawiamy kilka podstawowych porad, o których należy pamiętać, aby z dnia na dzień nie stracić wynajmowanego mieszkania. Pominiemy tak zwany najem okazjonalny, czyli szczególną formę prawną wciąż rzadko stosowaną ze względu na konieczność zgłoszenia zawierania takiej umowy w urzędzie skarbowym.

Więcej…
 
„Jaśnie państwo” wracają
poniedziałek, 17 października 2016 11:01

„Ta sytuacja jest kontynuacją logiki neoliberalnej, reprywatyzacji. I tu właściciele się chronią mówiąc, że te pieniądze wezmą od skarbu państwa. Skarb państwa te pieniądze wyegzekwuje od nas w postaci polityki zaciskania pasa, to będą cięcia społeczne, to będą podwyżki czynszów, to będzie prywatyzacja stołówek szkolnych”.

Maria Burza kolektyw „Syrena”


Wieś Nieborów położona niedaleko Łowicza wraz z częścią Puszczy Bolimowskiej oraz niedaleko położoną Arkadią mogą niedługo wrócić do przedwojennych właścicieli. Nie jest to żart! Potomkowie Janusza Franciszka Radziwiłła, który był ostatnim prywatnym właścicielem Nieborowa i kilku okolicznych wsi, reprezentowani przez mecenasa Michała Sobańskiego chcą odzyskać nie tylko pałac nieborowski wraz z przylegającym do niego parkiem, ale również grunta gminy Nieborów liczącej 103,3 km kwadratowe, zamieszkiwanej według danych z 2006 roku przez 9 536 osób. Posiadłości podłowickie Radziwiłłów w 1945 roku objęła reforma rolna i tak, jak inni obszarnicy stracili swoje źródło posiadania oraz zysku.

Więcej…
 
Oświadczenie WSL w sprawie warszawskiej reprywatyzacji
środa, 31 sierpnia 2016 06:20

Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów wyraża zadowolenie z tego iż temat warszawskiej reprywatyzacji trafił do mediów. Na jaw wychodzi jej patologiczny charakter, o którym mówiliśmy od wielu lat. Przypominamy, że to ruch lokatorski jako pierwszy podjął ten temat. WSL było jedną z organizacji pomagających w przygotowaniu „Raportu o reprywatyzacji warszawskiej” opracowanego przez stronę społeczną. Trafił on do warszawskiego ratusza, samorządowców i urzędników w kwietniu 2010 roku, jednak został zignorowany. W tym samym roku, podczas dyskusji na sesji Rady Warszawy z ust urzędników usłyszeliśmy, że reprywatyzacja dotyczy tylko jednostkowych przypadków, a nawet iż to tylko zwykła „restytucja mienia”. Takie podejście do problemu utrzymywało się przez wiele lat i właśnie za nie powinna dziś zapłacić zasiadająca w ratuszu ekipa. Same zmiany personalne, bez zrewidowania polityki mieszkaniowej, będą jednak tylko pustym gestem. Pamiętamy, że wielu z tych, którzy dziś, z przyczyn politycznych, woła o konieczności dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz wcześniej nie zrobiło nic aby pomóc warszawskim lokatorom.

Więcej…
 
Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:10

 

Uwaga!


W dniu 1 września, o godzinie 16.00, w Pałacu Kultury i Nauki (IV piętro) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy poświęcona kwestii reprywatyzacji.

Jeśli mieszkasz w budynku reprywatyzowanym lub solidaryzujesz się z walką lokatorów przyjdź koniecznie!!!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 29
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u