AKCJA:

Zabetonować Ursynów na amen
wtorek, 22 grudnia 2015 09:39

U zbiegu ulic Indiry Gandhi i Jana Rosoła rozpościera się przestrzeń niezabetonowana, której centralnym miejscem jest górka sporych rozmiarów. Wokół niej wznoszą się 35-letnie bloki przy ulicy Szolc – Rogozińskiego i Marii Grzegorzewskiej. Mieszkańcy tych bloków postanowili oprotestować działania zmierzające do zabudowy przez dewelopera jednej z ostatnich zielonych przestrzeni na warszawskim Ursynowie. O to, co w apelu zawieszonym na wejściu do klatek bloków mieszkalnych przy ulicy Szolc – Rogozińskiego i Marii Grzegorzewskiej czytamy:

Więcej…
 
Ten pożar to oskarżenie
piątek, 20 listopada 2015 11:39

 

W niedzielę 15 listopada wieczorem w Warszawie płonęła zabytkowa kamienica. Niby nic, „kolejny pożar, zasługujący jedynie na wzmiankę w serwisie lokalnym”, można powiedzieć. Nieprawda – ten pożar to oskarżenie, przejaw niszczenia miasta i zawłaszczania przestrzeni przez deweloperów oraz kamieniczników.

Więcej…
 
„Szczęściarze”
niedziela, 01 listopada 2015 14:36

 

 

Jeszcze to ich drzwi, do ich domu, jeszcze będą tu mieszkać, za rok ich już może nie być u siebie, mogą gdzieś o tej porze marznąć na ulicy lub staczać się na dno nie mając już swojego miejsca na ziemi i aby o tym nie myśleć odlatywać do krainy marzeń popijając trunek, który ich po latach zaprowadzi do innego świata. Być może patrzą teraz na bezdomnych przechodząc na ulicy z przerażeniem na myśl, że za rok będą w takiej samej sytuacji, jako oni. Co się stanie ze mną? Z moimi dziećmi? Rzeczami i osobistymi pamiątkami? Ukochanymi zwierzętami? Pytania bez odpowiedzi na bliską przyszłość.

Więcej…
 
Jest super, więc o co wam chodzi?
piątek, 30 października 2015 12:39

 

 

Warszawski ratusz przygotował raport dotyczący polityki mieszkaniowej. Wynika z niego iż w ciągu ostatniego roku znacząco zmniejszyła się kolejka oczekujących na mieszkania komunalne. Obecnie jest to tylko około 800 rodzin. Skąd taki sukces? Odpowiedź jest prosta – wynika z kreatywnej polityki mieszkaniowej dzięki której poprawiono statystyki bez zwiększania zasobu mieszkań komunalnych.

Więcej…
 
Otwarcie wystawy "Spór o odbudowę Warszawy"
sobota, 17 października 2015 20:31

W sobotę 10 października w Warszawie została otwarta wystawa "Spór o odbudowę Warszawy", odbywająca się w ramach festiwalu "Warszawa w Budowie". Zorganizowało ją Muzeum Sztuki Nowoczesnej we współpracy między innymi z Kolektywem Syrena.

Wystawę można oglądać do 10 listopada, przy ul. Emilii Plater 29 w Warszawie. 14 listopada o godzinie 18.00 w jej ramach odbędzie się debata o reprywatyzacji.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 28
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u