AKCJA:

Budynek „wolności”
czwartek, 10 marca 2016 15:20

- Jest to właściwie horror w środku miasta – mówi była mieszkanka bloku socjalnego mieszczącego się przy ulicy Niepodległości w Olsztynie. W budynku tym kwaterowani są osoby z eksmisji, po odbyciu wyroku i osoby z problemami alkoholowymi oraz narkotykami. Od lat 90-tych ubiegłego wieku „Samotniak” stał się gettem w sercu stolicy Warmii. W budynku tym mieszkają ludzie już ukarani za swoją biedę i kwaterowani tam po eksmisji z osobami, które stanowią poważne zagrożenie dla innych, a przez bezmyślność urzędniczą są zostawieni sami sobie. Nikt nim się nie interesuje, tak samo, jak osobami ubogimi, którzy muszą żyć w strachu przed sąsiadami.

Więcej…
 
Pamięci Pana Adama
sobota, 05 marca 2016 18:52

Kiedy podczas jednej z sesji Rady Warszawy w 2014 roku zabrał głos pan Adam Zapyłkin, działacz lokatorski oraz członek Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, na temat stawiania kontenerów dla osób eksmitowanych to, co powiedział stołecznym decydentom, że byli w niedawnej historii miasta ci, którzy stawiali getta i skończyli w Norymberdze.

Więcej…
 
Obywatelka i lokatorka wyklęta
piątek, 26 lutego 2016 18:27

Jola Brzeska walczyła do końca, walczyła nie tylko o siebie, ale także o innych lokatorów ze zreprywatyzowanych stołecznych kamienic. Jest film z dnia 22 stycznia 2009 roku na YouTube, gdzie właściciel sklepu „Bazarnik” znajdujący się w budynku numer 66, ulica Nowy Świat, przejmując kamienicę, chciał dokonać eksmisji czteroosobowej rodziny do hotelu robotniczego, jako miejsca ich tymczasowego pobytu, chociaż prawo zakazuje wykonywania tej czynności od 1.11 do 31.3. Wśród osób blokujących eksmisję była Jola Brzeska. To z tego wydarzenia pochodzi jej znane zdjęcie, gdzie stoi na balkonie w czarnym płaszczu. Eksmisja się nie udała. Wówczas Jola Brzeska już od trzech prawie lat walczyła z właścicielem kamienicy, w której mieszkała wraz z mężem Kazimierzem Brzeskim. Kamienica przy Nabielaka 9, jest jedną z wielu warszawskich kamienic, które były elementem dzikiej reprywatyzacji w stolicy. W ubiegłym roku elewacja budynku została odnowiona, samą kamienicę nie zamieszkują już starzy lokatorzy, sąsiedzi Brzeskich. Zostali zmuszeni do wyprowadzenia się z niej.

Więcej…
 
Jak minister Ziobro komornika za źle wykonaną eksmisję zawiesił
niedziela, 21 lutego 2016 23:16

PiS kreuje się na partię ludzi uciśnionych, najsłabszych, poszkodowanych przez los. Co nie dziwi ma tak, jak PO ma za nic problemy ludzi eksmitowanych na bruk, którzy podczas tego procederu nie tylko tracą mieszkanie, dach nad głową, mogą też i tracą swoje rzeczy raz na zawsze.

Więcej…
 
Jak komuchy kazały stolicę Polakom odbudowywać
niedziela, 17 stycznia 2016 20:36

Dziś mija 71 lat od wyzwolenia Warszawy, a dokładnie lewobrzeżnej części miasta. Wiele wskazywało na to, że miasto w styczniu 1945 roku jest już historią i nigdy nie wróci do niego życie. Jednak stało się inaczej i ludzie wrócili do kupy gruzu na lewym brzegu Wisły. Odbudowali to miasto wspólnym wysiłkiem. Nikt ich do tego nie zmuszał.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 29
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u