AKCJA:

Otwarcie wystawy "Spór o odbudowę Warszawy"
sobota, 17 października 2015 20:31

W sobotę 10 października w Warszawie została otwarta wystawa "Spór o odbudowę Warszawy", odbywająca się w ramach festiwalu "Warszawa w Budowie". Zorganizowało ją Muzeum Sztuki Nowoczesnej we współpracy między innymi z Kolektywem Syrena.

Wystawę można oglądać do 10 listopada, przy ul. Emilii Plater 29 w Warszawie. 14 listopada o godzinie 18.00 w jej ramach odbędzie się debata o reprywatyzacji.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Lokatora 2015 - Fotorelacja
sobota, 17 października 2015 20:13

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotnim happeningu "Mieszkaniowe czary-mary", który odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Lokatora pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Happening zorganizowały organizacje lokatorskie: Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów i Komitet Obrony Lokatorów wspierane przez Stowarzyszenie Twórców "Pomost", Kolektyw Syrena oraz stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.

Na początku happeningu przypomniano list jaki organizacje lokatorskie skierowały do prezydenta Andrzeja Dudy domagając się między innymi przedłużenia obowiązywania zapisów ustawowych dotyczących lokali zamiennych oraz podjęcia prac nad uregulowaniem kwestii reprywatyzacji.

Więcej…
 
Dzień Lokatora - "mieszkaniowe czary-mary"
środa, 30 września 2015 08:25

Zadłużeni w wyniku błędnej, antyspołecznej polityki mieszkaniowej zapraszają z okazji Międzynarodowego Dnia Lokatora na konferencję prasową i teatrzyk „mieszkaniowe czary-mary”. W programie wyjmowanie z kapelusza problemów mieszkaniowych, długów, reprywatyzacji, banksterskich kredytów hipotecznych i innych „dobrodziejstw”.

3 października, godz. 12.00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście).

 
Warto walczyć!
niedziela, 27 września 2015 20:39

W wielu środowiskach panuje przekonanie, że walka o prawa lokatorów jest skazana na przegraną. Nie jest to prawda. Ostatnie miesiące pokazują, że wiele postulatów ruchów lokatorskich zaczyna być realizowanych.

Więcej…
 
Lokatorzy a imigranci
środa, 23 września 2015 21:53

Ruch lokatorski z pozoru nie ma nic wspólnego z kwestią przyjęcia przez Polskę ludzi uciekających przed wojnami w Syrii, Iraku czy Libii. Warto jednak spojrzeć na pewne mechanizmy debaty, które powtarzają się w stosunku do różnych grup wykluczonych, zarówno niezamożnych lokatorów, jak i imigrantów. Wiele propagandowych schematów powtarza się w obu przypadkach.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 29
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u