AKCJA:

Dzień Lokatora - "mieszkaniowe czary-mary"
środa, 30 września 2015 08:25

Zadłużeni w wyniku błędnej, antyspołecznej polityki mieszkaniowej zapraszają z okazji Międzynarodowego Dnia Lokatora na konferencję prasową i teatrzyk „mieszkaniowe czary-mary”. W programie wyjmowanie z kapelusza problemów mieszkaniowych, długów, reprywatyzacji, banksterskich kredytów hipotecznych i innych „dobrodziejstw”.

3 października, godz. 12.00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście).

 
Warto walczyć!
niedziela, 27 września 2015 20:39

W wielu środowiskach panuje przekonanie, że walka o prawa lokatorów jest skazana na przegraną. Nie jest to prawda. Ostatnie miesiące pokazują, że wiele postulatów ruchów lokatorskich zaczyna być realizowanych.

Więcej…
 
Lokatorzy a imigranci
środa, 23 września 2015 21:53

Ruch lokatorski z pozoru nie ma nic wspólnego z kwestią przyjęcia przez Polskę ludzi uciekających przed wojnami w Syrii, Iraku czy Libii. Warto jednak spojrzeć na pewne mechanizmy debaty, które powtarzają się w stosunku do różnych grup wykluczonych, zarówno niezamożnych lokatorów, jak i imigrantów. Wiele propagandowych schematów powtarza się w obu przypadkach.

Więcej…
 
Noclegownia
sobota, 19 września 2015 05:51

Jest już wrzesień, dni są krótsze, noce zimniejsze, do 31 października komornicy będą chcieli dokonać jak najwięcej eksmisji, aby wyrobić normę. Eksmisje przyspieszają i ludzie, którzy nie mają szczęścia załapać na czas ochronny trwający od 1 listopada do ostatnich dni marca, lądują przed zimą na bruk, ale na raty. Mogą przejść przez hotel robotniczy czy noclegownie, jako formę lokalu zastępczego, z którego potem lądują i tak na ulicy. Noclegownia stanowi element spychania ludzi na życiowe dno i utrzymywania ich w tym stanie latami. Noclegownia nie stanowi żadnego sposobu wyprowadzania ludzi z bezdomności, stanowi chwilową pomoc takim osobom, celem zapewnienia im noclegu. Obraz tego miejsca w ogólnospołecznym odbiorze jest negatywny.

Więcej…
 
List otwarty warszawskich organizacji lokatorskich do prezydenta RP
wtorek, 25 sierpnia 2015 07:21

Szanowny Pani Prezydencie,

w dniu Pana zaprzysiężenia odważyliśmy się mieć nadzieję. Uwierzyliśmy w wezwanie do wspólnej naprawy Polski. Dla nas, organizacji lokatorskich, zniszczenia są bezdyskusyjne. Na praskich podwórkach dzieci bawią się w eksmisję, na Woli – stary człowiek mierzy linijką mieszkanie, próbując znaleźć tę część, którą odzyskał „były właściciel”, a w Lesie Kabackim żywcem płonie Jolanta Brzeska, która ośmieliła się przeciwstawić reprywatyzacyjnemu biznesowi. To jest nasza perspektywa. Dlatego nie przyłączymy się do chóru nawołującego, by wycofać małą ustawę reprywatyzacyjną z Trybunału.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 29
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u