AKCJA:

Cwany Sącz
niedziela, 26 lipca 2015 17:09

Teren przylegający do bloku przy Barskiej 17 w Nowym Sączy jest prywatny. Mieszkańcy bloku to dawni pracownicy nieistniejącego od lat Zakładu Naprawy Taboru Kolejowego w Nowym Sączu, kupili oni w latach 90-tych swoje mieszkania na własność, grunt pod blokiem należą do ich spółdzielni, ale grunta przy budynku już nie.

Więcej…
 
Skłot „Syrena” kontra warszawski ratusz
środa, 15 lipca 2015 17:08

 

Nie lubią władze miasta stołecznego Warszawy, skłotu „Syrena”, oj nie lubią! Trudno by mogło być inaczej, gdy członkowie kolektywu „Syrena” oraz działacze Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów (mający na „Syrenie”, co wtorek dyżury prawne dla poszkodowanych lokatorów np. przez dziką reprywatyzację), przypominają nieustanie na czyją rzecz owe stołeczne władze działają, a na pewno nie na rzecz większości mieszkańców miasta.

Więcej…
 
Za co Polska już zapłaciła?
poniedziałek, 22 czerwca 2015 14:51

Adresy nieruchomości położonych w Warszawie, które zostały objęte umowami odszkodowawczymi/indemnizacyjnymi polsko-brytyjską i polsko-amerykańską.

Dla każdej nieruchomości ujętej w międzypaństwowej umowie odszkodowawczej ustalony został przedwojenny właściciel oraz spadkobierca, któremu zostało wypłacone odszkodowanie.

Więcej…
 
Piotr Ciszewski: Prezydent co się „menelom” nie kłaniał
środa, 03 czerwca 2015 05:51

Prezydent Nowej Soli, chcąc pokazać, że pomoc społeczna trafia do środowisk patologicznych, które na nią nie zasługują, zaprezentował zdjęcia osiedla socjalnego, zdewastowanego przez mieszkańców. W rzeczywistości okazał nieudolność swojej polityki mieszkaniowej oraz społecznej, szkodliwe i błędne koncepcje, które są podzielane przez wielu samorządowców, zwłaszcza w mniejszych miastach.

Po wpisie Wadima Tyszkiewicza na jednym z portali społecznościowych przez media przebiegło poruszenie. TVN przygotował materiał, w którym pokazano osiedle, w tym jednego z mieszkańców wchodzącego do domu przez okno. Temat podchwyciło również kilka tabloidów. Pan prezydent z kolei tryumfalnie twierdził, że jego zdaniem przedstawione zdjęcia są argumentem na rzecz tego aby pomoc społeczna była kierowana tylko do wybranych, a eksmisja na bruk konieczna.

Niedawno, dzięki swoim wcześniejszym wypowiedziom, Tyszkiewicz brylował na kongresie stowarzyszenia Nowoczesna.pl, zajmującego się bronieniem przywilejów bogatej mniejszości przed resztą społeczeństwa i państwem.

Więcej…
 
Minister Eksmisja
niedziela, 19 kwietnia 2015 18:34

Barbara Blida ma niewątpliwie ogromne zasługi w uczynieniu wielu Polaków bezdomnymi, dziadami, pozbawionych jakichkolwiek praw obywateli, a przede wszystkim do posiadania swoich czterech kątów.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 29
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u