AKCJA:

Za co Polska już zapłaciła?
poniedziałek, 22 czerwca 2015 14:51

Adresy nieruchomości położonych w Warszawie, które zostały objęte umowami odszkodowawczymi/indemnizacyjnymi polsko-brytyjską i polsko-amerykańską.

Dla każdej nieruchomości ujętej w międzypaństwowej umowie odszkodowawczej ustalony został przedwojenny właściciel oraz spadkobierca, któremu zostało wypłacone odszkodowanie.

Więcej…
 
Piotr Ciszewski: Prezydent co się „menelom” nie kłaniał
środa, 03 czerwca 2015 05:51

Prezydent Nowej Soli, chcąc pokazać, że pomoc społeczna trafia do środowisk patologicznych, które na nią nie zasługują, zaprezentował zdjęcia osiedla socjalnego, zdewastowanego przez mieszkańców. W rzeczywistości okazał nieudolność swojej polityki mieszkaniowej oraz społecznej, szkodliwe i błędne koncepcje, które są podzielane przez wielu samorządowców, zwłaszcza w mniejszych miastach.

Po wpisie Wadima Tyszkiewicza na jednym z portali społecznościowych przez media przebiegło poruszenie. TVN przygotował materiał, w którym pokazano osiedle, w tym jednego z mieszkańców wchodzącego do domu przez okno. Temat podchwyciło również kilka tabloidów. Pan prezydent z kolei tryumfalnie twierdził, że jego zdaniem przedstawione zdjęcia są argumentem na rzecz tego aby pomoc społeczna była kierowana tylko do wybranych, a eksmisja na bruk konieczna.

Niedawno, dzięki swoim wcześniejszym wypowiedziom, Tyszkiewicz brylował na kongresie stowarzyszenia Nowoczesna.pl, zajmującego się bronieniem przywilejów bogatej mniejszości przed resztą społeczeństwa i państwem.

Więcej…
 
Minister Eksmisja
niedziela, 19 kwietnia 2015 18:34

Barbara Blida ma niewątpliwie ogromne zasługi w uczynieniu wielu Polaków bezdomnymi, dziadami, pozbawionych jakichkolwiek praw obywateli, a przede wszystkim do posiadania swoich czterech kątów.

Więcej…
 
Warszawscy kamienicznicy: Dzięki „frajerzy” za budowę Mariensztatu!
środa, 08 kwietnia 2015 18:40

Kamienica „Pod Łabędziem” została spalona w 1944 roku, odbudowano ją w latach 1948 – 1950, gdy w okolicy powstawało nowe osiedle mieszkalne Mariensztat. Wokół sprawy odzyskania kamienicy przy ulicy Mariensztat 9 w 2009 roku przez „spadkobierczynię” przedwojennych właścicieli, przewija się nazwisko jej pełnomocnika Andrzeja Muszyńskiego, który reprezentuje interesy Macieja Marcinkowskiego, najbogatszego handlarza roszczeniami w stolicy, będącego właścicielem kilku atrakcyjnych działek w mieście. Miasto stołeczne Warszawa nie pierwszy raz przed panem mec. Muszyńskim ustąpiło i odbudowaną wysiłkiem wielu ludzi z wojennej pożogi kamienicę „Pod Łabędziem” wraz z mieszkańcami, niczym wkładką mięsną, została oddana prywatnej właścicielce.

Więcej…
 
Polska rośnie w długach, a Polakom żyje się biednie
niedziela, 29 marca 2015 13:10

 

Dług wobec spółdzielni mieszkaniowych w Polsce z tytułu czynszu za mieszkanie rośnie, rośnie przy tym ogólne zadłużonych Polaków. Ta detencja niestety z roku na rok wzrasta, media informują, że większość nie płaci regularnie dwa, trzy miesiące, a reszta (większość) to notoryczni niepłacący czynszu oraz tradycyjnie nie mający kłopotów finansowych, jeżdżący po świecie oraz żyjący na koszt reszty członków spółdzielni „roszczeniowycy” i inne tego typu elementy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 29
Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u