AKCJA:

O co chodzi w naszej kampanii Drukuj

Kampania "Mieszkanie Prawem NIE Towarem" to społeczna inicjatywa, skupiająca organizacje społeczne i polityczne oraz osoby indywidualne, której celem jest walka o prawa lokatorów i rozwój publicznego budownictwa mieszkaniowego oraz sprzeciw wobec prób komercjalizacji sektora mieszkaniowego w Polsce.

Więcej…
 
List otwarty warszawskich organizacji lokatorskich do prezydenta RP Drukuj
wtorek, 25 sierpnia 2015 07:21

Szanowny Pani Prezydencie,

w dniu Pana zaprzysiężenia odważyliśmy się mieć nadzieję. Uwierzyliśmy w wezwanie do wspólnej naprawy Polski. Dla nas, organizacji lokatorskich, zniszczenia są bezdyskusyjne. Na praskich podwórkach dzieci bawią się w eksmisję, na Woli – stary człowiek mierzy linijką mieszkanie, próbując znaleźć tę część, którą odzyskał „były właściciel”, a w Lesie Kabackim żywcem płonie Jolanta Brzeska, która ośmieliła się przeciwstawić reprywatyzacyjnemu biznesowi. To jest nasza perspektywa. Dlatego nie przyłączymy się do chóru nawołującego, by wycofać małą ustawę reprywatyzacyjną z Trybunału.

 

Więcej…
 
Historia działań Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów (2) Drukuj
wtorek, 14 października 2014 11:58

 

Prezentujemy 2 część historii najważniejszych działań Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Tym razem lata 2011-2014.

Więcej…
 
Historia działań Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów (1) Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 10:29

Prezentujemy krótką historię najważniejszych działań Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów od roku 2007 do czasów obecnych. Na początek zachęcamy do zapoznania się z jej pierwszą częścią z lat 2005-2011.

Więcej…
 
Październik miesiącem akcji lokatorskich Drukuj
niedziela, 14 października 2012 20:13

Przeciwko wyzyskowi czynszowemu!


Przeciwko przemocy eksmisyjnej i dzikiej reprywatyzacji!


Za publicznym budownictwem czynszowym!


Szanowni Mieszkańcy i Mieszkanki Warszawy!

W związku z dramatyczną sytuacją mieszkaniową, ograniczeniem wydatków publicznych na mieszkalnictwo oraz planowanym przez rząd zaostrzeniem zasad najmu mieszkań komunalnych, warszawskie organizacje lokatorskie zapraszają wszystkich do wspólnego protestu. Październik jest tym miesiącem, w którym przypadają coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Lokatora. Kontynuując ponad siedmioletnią tradycję polskiej edycji Dnia Lokatora, zapraszamy do wspólnej dyskusji i protestu w obronie prawa do dachu nad głową.


Więcej…
 
20.10.2012 [Warszawa] Konferencja: Polityka mieszkaniowa w Warszawie z perspektywy lokatorskiej Drukuj
niedziela, 14 października 2012 20:07

Konferencja: Polityka mieszkaniowa w Warszawie z perspektywy lokatorskiej


20 października (sobota) godz. 12:00-16:00 sala konferencyjna Stowarzyszenia Wolnego Słowa ul. Marszałkowska 7 (wejście od ul. E. Zoli).


Konferencja stanowi podsumowanie wyników Lokatorskiego Monitoringu Warszawskiej Polityki Mieszkaniowej – społecznego badania realizowanego przez Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów w ramach projektu dofinansowanego przez Fundacje Batorego. W ramach badania, zespół projektowy przeanalizował założenia i realizację przez władze miasta „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem m.st. Warszawy na lata 2007-2012” – dokumentu, który określa m.in. skalę budownictwa mieszkaniowego, stan miejskiego zasobu mieszkaniowego oraz zasady polityki czynszowej. Efektem tych prac, są analizy czterech kluczowych obszarów miejskiej polityki mieszkaniowej:
•    stanu zasobu mieszkaniowego i budownictwa realizowanego przez władze miasta w odniesieniu do potrzeb mieszkaniowych,
•    polityki czynszowej władz Warszawy,
•    procesów reprywatyzacji i ich społecznych konsekwencji,
•    eksmisji i ochrony lokatorów przed bezdomnością.

Analizy te posłużą za wstęp do dyskusji o postulatach, jakie stołeczny ruch lokatorski mógłby w najbliższym czasie zgłosić władzom (nie tylko władzom Warszawy, ale także Ministrowi Infrastruktury, Premierowi RP oraz Parlamentarzystom).

Podczas konferencji zaprezentujemy omówienie wyżej opisanych obszarów stołecznej polityki mieszkaniowej oraz przeprowadzimy dyskusję nad postulatami i „programem” stołecznego ruchu lokatorskiego. Spotkanie poprowadzą: Jakub Grzegorczyk – koordynator projektu oraz Katarzyna Rakowska – badaczka odpowiedzialna za przygotowanie badania i analizę uzyskanych wyników.

Konferencję organizuje Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów w ramach wspólnej inicjatywy warszawskich organizacji lokatorskich „Październik – miesiącem akcji lokatorskich”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Joomla SEO powered by JoomSEF

Polecamy

Lokatorzy
Lokatorzy
Lokatorzy
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownicza
Lewica.pl
Lewicowo
Rozbrat
Alterkino.org
Przegląd Anarchistyczny

W galeriiKopiowanie za podaniem źródła i autora w całości i we fragmentach dozwolone.
Główny | Kampania | Artykuły | Sprawy | Prawo | Materiały | Przyłącz się | Wspomóż | Galeria | Kontakt | Linki

stat4u