Pamięci Joli Brzeskiej – relacja

Kilkadziesiąt osób zebrało się 31 października przed kamienicą przy ul. Nabielaka 9 w Warszawie, w której mieszkała Jolanta Brzeska, działaczka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, która zginęła 1 marca 2011 roku. Akcję zorganizowały organizacje lokatorskie, aby przypomnieć że sprawa tragicznej śmierci lokatorki wciąż nie jest rozwiązana, a prokuratura nie chce przekazać córce […]

Read more

Warszawa – Nowy Świat 66

Autor: Mieszkańcy  Historia problemów jakie spotkały lokatorów z budynku przy ulicy Nowy Świat 66 w Warszawie (wywołanych uległością urzędów wobec lobby właścicieli oraz postępowaniem kamienicznika – Kazimierza Bazarnika). Opis zawiera także pogłębioną historię typowego postępowania reprywatyzacyjnego, jakich rocznie w Warszawie odbywa się od 100 do 200.

Read more

100 zł czynszu za metr kwadratowy

Autor: lewica.pl Właściciel budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 35 w Warszawie podniósł mieszkańcom kamienicy opłaty do około 100 zł za metr kwadratowy. Jest to czynsz wyższy niż w luksusowych apartamentowcach.

Read more

Konduktorska 18 – problemów lokatorskich ciąg dalszy

Autor: WSL Sprawa lokatorów z budynku przy ulicy Konduktorskiej 18 była pierwszą kampanią, która zajęliśmy się w ramach akcji “Mieszkanie Prawem Nie Towarem”. Obecnie po długotrwałym postępowaniu sądowym, 4 lokatorów, którzy wciąż mieszkają w nie ogrzewanej kamienicy stanęła w obliczu eksmisji do lokali socjalnych.

Read more

Tarnobrzeg: Oszukani lokatorzy spółdzielni “Siarkowiec”

Autor: K. Miśkiewicz Kilkanaście tarnobrzeskich rodzin, eksmitowanych ze swoich mieszkań musi teraz  wegetować w lokalach zastępczych, przydzielonych przez spółdzielnię. Pomimo faktu, że rodzinom tym należą się lokale socjalne, zostały one przeniesione do malutkich mieszkań, które muszą wynajmować na zasadach mieszkania hotelowego. Takie rozwiązanie spowodowało, że rodziny te płacą teraz  czynsz […]

Read more

Warszawa – Nabielaka 9

Autor: Mariusz Kaczmarczyk Historia sporu pomiędzy mieszkańcami budynku przy ul. Nabielaka 9 w Warszawie, a Markiem Mossakowskim, przedstawiającym się jako właściciel budynku.

Read more
1 2