Przyłącz się

Kampania Mieszkanie Prawem Nie Towarem! jest otwarta dla wszystkich chętnych zarówno organizacji społecznych i politycznych, jak i osób indywidualnych. Jeżeli, podobnie jak my, uważasz, że mieszkanie powinno być PRAWEM, przynależnym każdemu, a nie TOWAREM, do którego dostęp mają jedynie ci, którzy są w stanie zapłacić znaczące sumy, to zapraszamy do współpracy.

Organizacje polityczne i społeczne (stowarzyszenia, fundacje, związki zawodowe i grupy nieformalne)

Jesteśmy otwarci na współprace ze wszystkimi organizacjami, które działają w sferze mieszkaniowej na rzecz lokatorów i wyznają podobne zasady jak Kampania. Z chęcią nawiążemy więc współpracę:

  • w zakresie wspólnego wydawania materiałów informacyjnych
  • w zakresie pomocy prawnej i materialnej dla lokatorów w trudnej sytuacji
  • w zakresie współfinansowania i współorganizowania konferencji, spotkań i działalności wydawniczej
  • w zakresie wspólnych kampanii informacyjnych, społecznych i politycznych

Osoby indywidualne

Aby zaangażować się w działalność w ramach kampanii, nie trzeba koniecznie reprezentować jakiejś organizacji, wystarczy zainteresowanie i chęć działania. Osoby indywidualne zachęcamy do:

  • zaangażowania się w prace Grupy Roboczej ds. Mieszkalnictwa
  • pomocy w kolportażu materiałów informacyjnych kampanii
  • uczestnictwa w protestach i spotkaniach organizowanych przez kampanię
  • wsparcia naszych działań finansowo lub materialnie

Lokatorzy

Kampania jest działalnością społeczną na rzecz lokatorów w trudnej sytuacji, ale wyznajemy zasadę, że pokrzywdzeni poza naszą pomocą powinni także sami organizować się, zrzeszać i działać na rzecz swojej wspólnoty lokalnej oraz sąsiadów. Zachęcamy więc wszystkich lokatorów do tworzenia stowarzyszeń i grup samopomocowych w swoim budynku, ulicy, dzielnicy oraz mieście. Wszystkim, którzy zdecydują się na taką działalność, oferujemy wsparcie prawne w przypadku rejestracji oraz wsparcie organizacyjne i finansowe w przypadku działań lokalnych. Po zarejestrowaniu stowarzyszenia, czy powołaniu grupy samopomocowej zachęcamy także do udziału w kampanii!

Jeżeli chcesz (chcecie) zaangażować się w działalność w ramach kampanii “Mieszkanie Prawem Nie Towarem!” prosimy o kontakt:

e-mail: info@lokatorzy.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
telefon: 790-823-850