DO ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ SPÓŁKI VEOLIA

My, lokatorzy Pragi Południe i innych dzielnic w Warszawie, zrzeszeni w kampanii WSL przeciwko drastycznym kosztom ogrzewania, domagamy się realnej społecznej kontroli nad warszawską siecią ciepłowniczą. W XXI wieku wciąż niemal 3/4 kamienic komunalnych nie ma dostępu do centralnego ogrzewania. Gdzieniegdzie, całe kwartały stolicy są całkowicie odcięte od sieci. Skazywani na ogrzewanie najdroższą metodą – prądem – ubożsi mieszkańcy miasta są wpychani w zadłużenie i chroniczne choroby rodem z XIX wieku, jak gruźlica czy grzybica płuc. Warszawska sieć ciepłownicza – największa w Europie – została stworzona za publiczne pieniądze. Musi służyć społecznym potrzebom, niezależnie od opłacalności inwestycji. Po największej prywatyzacji w historii warszawskiego samorządu, ratusz zachował “złotą akcję”, dającą miastu kontrolę nad spółką VEOLIA. W radzie nadzorczej Veolia Energia Warszawa interesów miasta pilnuje Ludwik Rakowski (PO) – burmistrz Wilanowa i szef klubu radnych PO w sejmiku Mazowsza. Czas jasno podkreślić: strategicznym interesem miasta jest zdrowie i życie jego mieszkańców. Zasiedlający lokale miejskie ubogie osoby to najczęściej nisko-płatni pracownicy, bez których Warszawa nie mogłaby funkcjonować. Żyjemy w najbogatszym mieście w Polsce. Budujemy to bogactwo i widzimy jak jest nam codziennie odbierane. Mamy tego dosyć. VEOLIA musi brać pod uwagę bezpośredni głos mieszkańców lokowanych w budynkach gminy.
ŻĄDAMY:
  • Znacznego skrócenia okresu wykonywania przyłączy do kamienic komunalnych, co do których miasto wydaje decyzje o doposażeniu w C.O. / C.C.W.
  • Niezwłocznego doprowadzenia sieci do pozbawionych jej kwartałów zabudowanych kamienicami gminy
  • Zaprzestania podwyżek cen ciepła
  • Nieprzerzucania kosztów przyłączy na budżet miasta
  • Realnego wpływu środowisk lokatorskich na działania zarządu spółki VEOLIA, przedstawicieli samorządu w radzie nadzorczej spółki i na resztę rady.